מזון מלכות שקוף עגול.png

"מזון מלכות - "מעיין הנעורים

מזון מלכות   Royal Jelly היה הסוד השמור של קלאופטרה – האישה היפה בתבל במצרים העתיקה. מזון מלכות מופרש על ידי דבורת דבש מבלוטות תת לועיות. הוא מיועד להאכלה של זחלי דבורה בשלושת ימי חייהם הראשונים ולכן הוא בעל ערך תזונתי גבוה מאוד. הזחלים המיועדים למלּוכה מקבלים מזון מלכות למשך תקופה ארוכה יותר (זחלים אשר סומנו על ידי הדבורים ככאלה שנולדו להיות מלכות). המזון משמש גם מזון חובה במהלך כל התפתחותה של המלכה, ובהמשך מהווה מקור להאכלה של המלכה על ידי דבורים. הרכב מזון מלכות תלוי בגזע הדבורה, בגנטיקה של משפחות הדבורים ובתנאי האקלים. כשתנאי החיים של הדבורה קשים יותר (למשל, במדינות קרות כמו סיביר שבצפון רוסיה), מזון המלכות יהיה בעל ערך תזונתי גבוה יותר ובעל חומרים פעילים יותר. מזון המלכות גורם להתפתחות פיזיולוגית שונה של הדבורה והופך זחל דבורה רגיל למלכת הכוורת. למזון המלכות יתרונות תזונתיים רבים המשפיעים גם על בני האדם. מחקרים מוכיחים שצריכת מזון מלכות מגינה על הלב ומסייעת באיזון רמות שומנים בדם.

ממה מורכב מזון מלכות

מזון מלכות הוא מזון בעל ערך תזונתי רב והוא מכיל מים, שומנים, חלבונים, פחמימות, ויטמינים ומינרלים.

הרכבו של מזון מלכות במצב מיובש מכיל 17% חלבון, 18% סוכרים, 5.3% שומנים.

רכיבים אלה מגדירים את מגוון הפעילות הביולוגית של מזון המלכות. ההרכב השומני של מזון מלכות ייחודי במינו ואין לו תחליף בטבע. הוא מורכב מ-80%- 90% שרשראות קצרות ומיוחדות של אטומי פחמן וחומצות שומניות (dicarboxylic and hydroxy).

חומצות שומן ממלאות תפקיד חשוב בחילוף החומרים של הרקמות ובתהליכי העשרה של רקמות שונות ברמה התאית, באלמנטים חיוניים שונים. האחוז הגבוה ביותר של חומצת השומן במזון מלכות הוא חומצת decenoic - 2- hydroxy -10 שהיא בעלת תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי סרטניות. בהרכב מזון מלכות זוהו 35 חומצות אמינו שבהן קיימות גם כל חומצות האמינו החיוניות לגוף האדם (Lysozyme, Lysine, Hydroxyproline, Proline).

 

 אנזימים: עמילאז, אינברטאז, פוספטאז, קטלאז, פרוטאז, אצטילכולין, אסטראז. מזון מלכות מכיל כמויות גדולות של האנזים ליזוצים אשר מגרה צמיחה של נוגדנים ומשמיד חיידקים גראם חיוביים רבים על ידי הרס דופן התא שלהם. אנזים ליזוצים מנחה תהליכים חיסוניים ומטבוליים ופועל כנוגד חמצון.

הרכב מינרלים Se ,Mn ,Cu ,Fe ,Zn ,Na ,Са ,К ואחרים.

הרכב ויטמינים ויטמינים מקבוצת H ,C ,PP ,B ,חומצה פולית, נוקליאוטידים חופשיים וחומצות גרעין, אצטילכולין וחומצה גלוקונית

הקשר בין מזון מלכות לבין התחדשות תאים - אנטי אייג'ינג

כולנו רוצים להישאר צעירים לנצח. המפתח הוא התחדשות תאית מואצת – Anti Aging  .מזון מלכות הוא בעל תכונה המשפרת את חילוף החומרים ופועלת להתחדשות תאית (Anti Aging ). מזון מלכות מנרמל את הפונקציות של הפרשות הורמונאליות, הוא בעל השפעה מועילה על מערכת העצבים, מייצב לחץ דם ומנרמל תפקוד של כל המערכות והאיברים הפנימיים. כמו כן, קיימת בו תכונה המסייעת לעור להיות אלסטי ובכך להשיב לו את הגמישות האופיינית לעור צעיר. במזון מלכות נמצאת חומצה דאוקסיריבונוקלאית (דנ"א) אשר גורמת להתחדשות של גוף האדם על ידי חידוש תאי הגוף שהזדקנו. שימוש שיטתי במזון מלכות מסייע משמעותית בשיפור איכות החיים – יותר אנרגיה ומערכת חיסונית חזקה.

כיצד תורם מזון מלכות בשפעול פונקציות הרבייה

מזון מלכות מגביר את ייצור האסטרוגנים ומנרמל את תפקוד בלוטות ההפרשה הפנימיות. קיימות עדויות קליניות ליעילות של מזון מלכות מול בעיות מסוימות של אי פוריות אצל נשים וגברים. ישנן עדויות כי קיימת השפעה מועילה על מצבו הטרום לידתי של העובר, על התפתחותו לאחר הלידה ועל בריאותו הכללית בהמשך. למזון מלכות השפעה חיובית בעת טיפול בהפרעות בתפקוד מיני בגיל המעבר. לגברים הוא מסייע בחיזוק כוח הגברא ולנשים הוא מקל על תופעות גיל המעבר.

מזון מלכות ומחלת אנקולוגיות

במזון מלכות נמצאת חומצה - 10hydroxy 2-decenoic acid בכמות גבוהה המונעת התפתחות מוטציות בתא. בשל התכונות הביולוגיות הרבות של מזון המלכות ניתן להשתמש בו למניעת מחלות והפרעות, לטיפול במחלות שונות ובהפרעות פיזיולוגיות.

מזון מלכות משפעל תהליכים ביולוגיים, מסדיר את חילוף החומרים בגוף, משפר פעילות אנזימטית, גורם להזנה תאית, משפר את טונוס כלי הדם, מאיץ את ההתפתחות הנורמלית של הגוף, מסדיר את הפונקציות של מערכת העצבים, משפר רמת דם, אנטי אוקסידנט חזק, מגביר את סיבולת הגוף, מאיץ הפרשת רעלים, בעל תכונה אנטי קרינתית ועוד.

השפעת מזון מלכות על בריאות האדם

מזון מלכות מסייע בהאצת תהליכי ריפוי טבעיים של גופנו ומחזיר לגוף את תחושת החיוניות הכללית הנחלשת בעת מחלה.

 

 

מזון מלכות בעל מקור לאנרגיה טבעית הכולל בתוכו ויטמינים רבים ומיקרו אלמנטים, ומעשיר את רקמות הגוף בחמצן.

 

 

מזון מלכות תורם לשיפור איכות השינה ותורם לחיזוק הגוף בעת תחושה של תשישות כרונית.

 

 

מזון מלכות תורם לשיפר תהליכי זיכרון ויעיל מאוד במצבי לחץ (סטרס) בתקופת מבחנים. תורם להפחתת תיאבון מוגזם ומסייע לטיפול בהשמנת יתר.

 

 

מטפל בבעיות פרוסטטה ומשפר את ספירת הזרע של הגברים.