לחם דבורים עגול שקוף.png

"לחם דבורים – "מזון האלים

לחם הדבורים נוצר מפעולתם השוטפת והיומיומית של פעילי הכוורת. הדבורים הפועלות צריכות להוביל את גרגירי הפולן אל הכוורת ולמסור אותם לדבורים הצעירות יותר. אלה טוחנות את הגרגירים ומכניסות אותם אל חלת הדבש. לאחר מכן דבורים אחרות ממלאות בדבש כשני שלישים של חלת הדבש, ובכך הן מעשירות את הפולן שהוכנס אל חלת הדבש באנזימים מהבלוטות שלהן. הן אוטמות את חלת הדבש בשעווה וכך מתחיל תהליך תסיסה.

כיצד נוצר לחם הדבורים

כתוצאה מהתסיסה חיידקי חומצה לקטית (הנמצאים בכמויות קטנות בפולן) תורמים להִתרבות של שמרים, אשר מספקים לגוף ויטמינים וחומצות אמינו. לאחר תהליך התסיסה, התוכן של חלות הדבש הופך צבעו לחום כהה בטעם מתוק-חמוץ המזכיר את טעמו של לחם שיפון.

כך נוצר תוצר כוורת חדש וייחודי במינו הנקרא לחם דבורים. בניגוד להרכב הפולן, ההרכב הכימי של לחם הדבורים משתנה משמעותית בשל הוספת הדבש על ידי הדבורים. לחם הדבורים מכיל פי %5.2 יותר פחמימות, בעיקר גלוקוז ופרוקטוז. כמות השומנים בלחם דבורים מופחתת ב-%5.1 .מחקרים רבים הוכיחו כי לחם דבורים קל יותר לעיכול מפולן דבורים, ופעילותו הביולוגית אף גבוהה יותר מפעילותו הביולוגית של פולן דבורים, בשל השילוב הסינרגטי בין פולן דבורים לדבש, ותהליך תסיסה הייחודי אשר עובר הפולן

מהם יתרונותיו הבריאותיים של לחם הדבורים

לחם הדבורים מונע הכפלת תאים נגועים. ללחם הדבורים יש השפעה ציטוסטטית (מנגנון הגנה אשר תורם למוות תאי של פתוגניים שונים כמו וירוסים וחיידקים) על תאים ממאירים והשפעה ניכרת על רדיקלים חופשיים, המהווים גורם מספר אחת להזדקנות מוקדמת. נוסף על כך, לחם הדבורים תורם לעלייה במספר כדוריות הדם האדומות, ושל לויקוציטים והמוגלובין. הפעילות הביולוגית של לחם הדבורים אפקטיבית ומהירה יותר מאשר פולן דבורים.

השפעת לחם דבורים ופולן על בריאות האדם

השפעה נוגדת חמצון של הגוף המונעת מתקפה של רדיקלים חופשיים אשר גורמים להזדקנות מוקדמת של הגוף.

השפעה אנבולית (העלאה מסת השריר) בשל ריכוז  של חלבונים.

השפעה נוגדת טרשת עורקים: במחלות לב איסכמיות, תעוקת הלב, יתר לחץ דם ופקקת. בשל פעילות ביולוגית גבוהה כל הפונקציות של המערכות בגוף מתחילות לתפקד כראוי בזכות חיזוק המערכת החיסונית, משפרות את הרכב הליפידים בדם וגורמות להפחתת הכולסטרול (בסיוע חומר הנקרא פיטוסטרול).

שחזור ושפעול הפונקציונליות של מערכת הרבייה: השילוב מסייע בטיפול ובמניעה של מחלות מין, יעיל בריפוי בלוטת הערמונית וכטיפול באדנומה, ואף משפר את כוח הגברא.

חילוף חומרים מיטבי, גורם לנרמול של פלורת המעיים, מסלק רעלים מהגוף: לשילוב יש השפעה חיובית על פעילות המעיים. מומלץ לצרוך לחם דבורים לטיפול בבעיות גסטרו שונות כמו מחלות כיב קיבה וכיב תריסריון.

לחם דבורים תורם לשיפור זרימת הדם וכתוצאה מכך משפר את התפקוד המוחי.

לחם דבורים בשילוב פולן דבורים יעיל לנשים הרות, מספק מגוון רחב של ויטמינים המסייעים להתפתחות עוברית תקינה, ולנשים מיניקות (תורם להגברת ייצור חלב ומעשירו בוויטמינים)

לחם דבורים ופולן דבורים הם בעלי השפעה אנטי בקטריאלית, אנטי דלקתית, והם מחזקים את המערכת החיסונית בכך שהם מסייעים לעלייה בספירת לויקוציטים. כמו כן תורמים לחיזוק המערכת החיסונית אצל ילדים ובוגרים

לחם דבורים ופולן דבורים מגבירים את השפעתן של תרופות בגוף ואף מסלקים את הרעלים שהצטברו בגוף עקב השימוש בתרופות

לחם דבורים ופולן דבורים בעלי השפעה נוגדת אנמיה: הם מעלים את רמת ההמוגלובין בדם בשל נוכחות ברזל אשר נספג בצורה מוחלטת בגוף

 

 

לחם הדבורים מכיל מיקרו אלמנטים אשר הכרחיים להמטופויזיס (החלפת תאים שהזדקנו ונהרסו)

 

 

לחם דבורים מספק אשלגן לשריר הלב, ובכך משפר משמעותית את תפקודו

 

 

לחם דבורים בעל השפעה אנטי קרינתית: הוא מפחית תוקפנות של רדיקלים חופשיים אשר הצטברו כתוצאה מקרינה

 

 

לחם דבורים הוא בעל השפעה ציטוסטטית המונעת שכפול תאים נגועים.

 

 

לחם דבורים משפר את הטונוס הכללי של הגוף